İpek Kirpik Bakımı Ne kadar Önemlidir?

Perfect Lashes İpek kirpik uygulamasına gelmeden önce yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını hassas bir makyaj temizleme sütü ile temizleyiniz ve yüzünüzü yumuşak bir sabun ile yıkayınız. Kirpik diplerinde kullanılacak olan yapıştırıcı yağlı ciltten arınmış olmalıdır. İpek kirpik uygulamasından önce  48 saat içerisinde kirpiklerinize kıvırıcı aparatlar ve kirpik perması uygulamaktan kaçının.

Bakımlı ve güzel kadınların güzelliklerini vurgulamak için tercih ettikleri Solaryum, Buhar banyosu sauna gibi yüksek ısı ve yoğun neme maruz kalmaması için İpek kirpik uygulaması sonrasında sadece 48 saat boyunca Solaryum, Sauna ve Buhar banyosundan kaçınılmalıdır. İpek kirpik uygulamasından sonra 48 saat maskara ve rimel sürmeyin, kirpik diplerindeki yapıştırıcının etkisini kısa zamanda kaybetmesine neden olacaktır. Gözlerini ovuşturarak kaçının ve kirpik kıvırma aparatları ile kirpiklerinizi kıvırmayınız. Bu tür uygulamalar kirpiklere zarar verebilir. İpek kirpik uygulamasından sonra kirpik alanlarını temizlik esnasında nazik olun. Yağ bazlı temizleyiciler kullanmak veya makyaj sökücü kremler kullanabilir miyim? Normal göz kremleri uygulanması esnasında kirpik diplerine yakın sürmemeye dikkat edin. İpek kirpik ekleme uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıraran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki  gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Yaklaşık 1-1.5 saat süren uygulamanın sonucunda anlamlı bakışlar ortaya çıkar. Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde her gün 1′er 2′şer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir. Aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz. Uygulama kirpiğin ucuna ekildiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcısı kullanıldığından  hipo-alerjiktir, göze hiçbir yan etkisi bulunmaz ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.

muhnise hanım

İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığından gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Üstelik, banyo yaptığınızda veya makyajınızı temizlediğiniz de  ipek kirpikleriniz zarar görmez, dökülmezler. Uygulama doğru yapıldığında ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak, bu süre içinde gözün elle ovuşturulması veya doğal nedenlerle gerçek kirpik veya ipek kirpik dökülebileceğinden, takma ipek kirpik uygulamasının belirli aralıklarda bakımının yapılması gerekmektedir. Güzellik kavramının yeni trendlerinden ipek kirpik ekleme uygulaması her şeyden önce sizi makyaj zahmetinden kurtaracak, rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır, çünkü rimelsiz bile ipek kirpikler çok güzel görünmektedir!

 Kirpik uzunluğunu ve yoğunluğunu arttıran bir yöntemdir. Bu özel sistemle kirpikleriniz istenilen uzunlukta, istenilen yoğunlukta ve son derece doğal görünümlü olacaktır. Perfect Lashes İpek Kirpiklerimiz ipek malzemeden yapıldığı için son derece yumuşak ve hafiftir. Bu nedenle yapılan işlem size hiçbir fazlalık ve hiçbir rahatsızlık hissettirmeyecektir. Özel kaynak yapıştırıcısının kıvamı çok incedir ve çok hızlı kuruma özelliği vardır, bundan dolayı işlem son derece dayanıklı, sağlam ve doğaldır. Yapılan Kirpik Yoğunluğu ise doğal kirpik yoğunluğunuza bağlıdır.. Aylık bakımlar sayesinde İPEK KİRPİKLERİ istediğiniz kadar uzun bir süre kullanabilirsiniz. -Kirpiklerimiz normalde 2-3 aylık dönemlerde hergün 1 er 2 şer dökülerek yerini genç kirpiklere bırakmaktadır. Bu periyoda bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de bu doğal dökülme devresinde onlarla beraber dökülmektedir, ayrıca kendi kirpiğimizin ürettiği yağ da yapay kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Aylık bakımlarda bu dökülen kirpiklerin yerine ve çıkan genç kirpiklere ekleme yapılarak alanı hiç eksiltmemiş oluruz, sonuç mükemmele yakın olmaktadır.

IMG_7674 kopyala

Bir Cevap Yazın


9 − = iki

Üye Ol