İpek Kirpik Kullanım Avantajları Nelerdir?

İpek Kirpiğin Avantajları;

Uzun  ve dolgun  kirpiklere sahip olmak kişinin yüz estetiği açısından oldukça olumlu sonuçlar yaratan bir unsurdur. İpek kirpik uygulaması, takma kirpik uygulaması gibi değildir. İpek kirpik uygulaması kişinin kendi kirpiklerinin uç kısımlarına tek tek özel bir medikal yapıştırıcı aracılığıyla yapıştırılır. Uygulamadan sonra belli periyodlarla bakım yaptırmak, dökülen kirpiklerin yerine yenisini taktırmak gerekmektedir. İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra kirpiklerinize rimel sürmenize bile gerek kalmayacaktır.

Kirpikler gözlerimizi çerçeveleyen, gözlerimizi güzelleştirip bakışlarımızı derinleştiren en önemli aksesuarlardandır. Zamanla kirpiklerimiz yoğun makyaj ve iyi ürünler kullanmamaktan dolayı dökülebilir ve canlılığını kaybedebilir. Kirpik dökülmesini önelemek ve kirpik bakımı yapmak için kirpikler her zaman makyajdan sonra iyice temizlenmeli ve gerektiğinde kirpik bakımında önem verilmelidir. Özellikle hint yağı ile kirpikleri günlendirmek bu konuda tavsiye edebileceğimiz bir yöntemdir. Her şeye rağmen yoğun ve dolgun kirpiklere sahip olamıyorsnız kirpik ekleme yöntemlerini özellikle de ‘ipek kirpik’ uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

İpek kirpik uygulaması günümüzde kadınların yeni gözdesi olan uygulamalardan biridir. İpek kirpik uygulamasında kullanılan ipek kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılırlar. İpek kirpik uygulamasında kullanılan kirpikler adından anlaşılacağı üzere ipek malzemesinden yapılırlar. Bu ipek kirpikler oldukça yumuşaktır. Aynı zamanda ipek kirpikler oldukçada hafiftirler. Öyle ki bu ipek kirpiklerin ağırlığı kendi kirpiklerimizin yaklaşık olarak yarısı kadardır. Bu nedenle uygulanan ipek kirpikler göz kapağında herhangi bir ağırlığa neden olmazlar. İpek kirpik uygulaması kendi kirpiklerinize asla zarar vermez. En çok her gün rimel kullanan kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Çünkü ipek kirpik uygulaması sonunda kirpikleriniz eskisine oranla daha uzun, daha dolgun ve koyu renkli görüneceğinden bu uygulamadan sonra artık rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Bu işlem oldukça hijyenik koşullar gerektiren ve profesyonel kişilerin yapması gereken bir uygulamadır.Çünkü kirpiklere işlem yaparken yeterli hijyenik koşullar sağlanmazsa ve uygulamayı yapan kişi bu konuda yeterli deneyime sahip değilse ve gerekli eğitimi almamışsa ipek kirpik uygulaması yaparken kullanıcının gözlerine zarar verebilir. İpek kirpik uygulaması yaklaşık olarak 1 saat kadar süren bir uygulamadır. Bu uygulamanın sonucunda kullanıcı istediği uzunlukta, dolgunlukta ve şekildeki kirpiklere sahip olabilir. İpek kirpik uygulamasını yaptırdıktan sonra kirpiklerin dökülen kısımlarına bakım yaptırmak için her ay uygulamayı yaptırdığınız merkeze tekrar gitmeniz gerekmektedir. Uygulama sonucunda sahip olduğunuz ipek kirpikleri kullanma talimatına dikkat ederek ve aylık bakımlarını düzenli yaptırarak yaklaşık 2,5-3 ay boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

IMG_1011 kopyala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_7665 kopyala

 

Bir Cevap Yazın


+ 9 = onbeş

Üye Ol