İpek Kirpik Zararlı mıdır?

Takma kirpik kullanırken kullanılan yapışkanlar; gözde yaşarmaya, kızarıklığa ve hatta görme bozukluklarına sebep olabilmektedir.

Bu nedenle yapışkan seçiminde kaliteyi kesinlikle düşürmemek gerekir. Takma kirpikler, takılırken ve çıkarılırken şahsın kendi kirpiklerini dökebilmekte bu da kişiyi takma kirpiğe bağımlı hale getirebilmektedir. Takma kirpikler, kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını engelleyebilir. Özellikle sentetik kirpiklerin uzun süreli kullanımlarında, kaliteli tercih yapılmaz ise kanserojen riski mevcuttur.

Bu nedenlerden ötürü takma kirpik alınırken kaliteden ödün verilmemeli, çok sık kullanılmamalı ve kirpik takılıp çıkarılırken çok dikkatli olmak gereklidir

İpek Kirpik uzun süre boyunca kullanabileceğiniz bir kirpik uzatma sistemidir. Özel keratin yüklü yapıştırıcı ile kendi kirpiklerinizin üzerine yapıştırılır ve sürekli Rimelli gibi görünen uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Havuza ve denize girebilir makyajınızı yine yapabilirsiniz. Hiç bir rahatsızlık vermez. İpek Kirpik uygulama süresi yaklaşık 1.5 saattir ve hiçbir acı çekmeden uygulama yapılır. Avrupa’nın trendi olan bu sistemi güvenilir yerlerde ve strilize edilmiş ortamlarda uygulatmanız gerekir. İpek kirpik işlemini yaptırırken takılan kirpiklerin ipek kirpik olduğuna dikkat ediniz.

IMG_7505 - Kopya kopyala

Bir Cevap Yazın


− 1 = dört

Üye Ol